Žákovskou radu na naší škole tvoří vždy dva zástupci 5. až. 9. tříd. Schází se jednou za 14 dní. Časový plán schůzek je vyvěšen na nástěnkách žákovské rady. Členové pracují ve stejném složení vždy po dobu jednoho školního roku pod vedením paní učitelky Moniky Balatové.

Žákovská rada spolupracuje s vedením školy, organizuje a zajišťuje různé akce a soutěže, přináší náměty na zlepšení prostředí ve škole.

Příklady akcí ŽR:

1. Charitativní akce:

• Sběr šípků (výtěžek použit na adopci zvířete v ZOO Praha)
  • Krabice dárků (vánoční dárky pro ostatní děti pod záštitou OSPODu Benešov)

2. Soutěže:

• Florbalový turnaj mezi třídami
  • Volejbalový turnaj
  • Hodinová štafeta (běh)
  • Kuchař Karlova
  • Karlovský talent

3. Projektové dny:

• Týden úsměvů
  • Valentýnský den

4. Den otevřených dveří:

• Ukázka chování žáků ve škole (scénky pro nadcházející prvňáky

Žákovská rada ve školním roce 2016/2017 pracuje ve složení:

5. A – Bártová Barbora, Skorkovský Filip

5. B – Fulín Tomáš, Štěpánek Matěj

6. A – Dostálková Kateřina, Životová Karolína

6. B – Fialová Markéta, Němečková Sandra

7. A – Brzková Valentýna, Vlčková Natálie

7. B – Rynda Pavel, Suk Vojtěch, Vrkoslav Patrik

8. A – Matoušková Elena, Šmakal Ondřej

8. B – Hričišová Michaela, Škvor Jakub

9. A – Brožová Petra, Tůmová Kateřina

9. B – Jakubcová Veronika, Plechatová Johana

Charitativní akce žákovské rady

Žáci základní školy Na Karlově sbírají každý rok plody růže šípkové (šípky).

V loňském školním roce nasbírali neuvěřitelných 318 kg a utržili 3 910 Kč. Žáci se rozhodli část výdělku, přesně 3 000 Kč, věnovat svému spolužákovi Mirkovi Piskačovi ze třetí třídy. Mirek je zdravotně hendikepovaný. Přes své postižení je Míra velmi sportovně aktivní a svým přístupem je vzorem pro řadu zdravých žáků.

Turnaj v MINIKOPANÉ

Žákovská rada při ZŠ Karlov uspořádala turnaj v MINIKOPANÉ.

V pátek 22. 9. 2017 se mladí fotbalisté sešli na školním hřišti a poměřili své fotbalové dovednosti. Nejúspěšnější byli kluci z 9. B, o druhé místo se svedl litý boj, který rozhodl až závěrečný penaltový rozstřel. V němž byli šťastnější žáci 8. A (rozhodující desítku proměnil M. Kypta), třetí skončila 8. B a bramborovou medaili si odnesla 7. A.

Holka nebo kluk

Žákovská rada ZŠ a MŠ Na Karlově pořádala v pátek 29. 4. 2017 akci nazvanou „Holka nebo kluk“. Chlapci se nastrojili do šatů, sukní, načesali si culíky a vyrazili do školy. Děvčata většinou volila kravaty, kšiltovky a některá se zkrášlila dokonce i nakresleným knírkem. Na výsledek akce se můžete podívat prostřednictvím přiložených fotografií.