škola s rozšířenou výukou výtvarné a hudební výchovy

aktualizováno | 30.6. 19:56:40

Výlet do Německa

Naše pocity ohledně výletu do Německa byly smíšené. Na památky v Drážďanech a na pohádkový zámek Moritzburg jsme se moc těšili. Ale jak se tam domluvíme?

Umíme vůbec počítat s eury? Co všechno se může pokazit? Nad těmito otázkami jsme přemýšleli až do dne odjezdu.

Sraz byl v ulici Nová Pražská v 5:50. Cesta trvala tři hodiny a většinu času jsme poslouchali písničky a odpočívali. Chvílemi nám paní průvodkyně vyprávěla o zajímavých místech, která jsme míjeli.

Naší první zastávkou byl Popelčin zámek Moritzburg. Prošli jsme se nádherným parkem a prohlíželi si jezero, které se rozprostíralo okolo celého areálu. Po hromadě selfieček následovala prohlídka zámku. Všechno na nás působilo tak nějak zvláštně. Možná protože to nebyla obyčejná prohlídka. Měli jsme tablety, které nás informovaly o různých místnostech v zámku.

Počasí v Drážďanech nás nepřivítalo úplně nejlépe. Na začátku naší cesty bylo pěkně, potom se počasí trochu zkazilo. I přes častý déšť naši náladu vylepšily krásné památky. Pomník krále Jana I. na koni nám připomněl sochu sv. Václava na našem Václavském náměstí a Procesí princů, největší porcelánový výtvor na světě, byl zvláštní.

Po prohlídce Drážďan nás čekala dvouhodinová plavba parníkem po Labi.

Na konci naší výpravy nás přivítal zámek Pillnitz. Celý areál byl vystavěn v japonském stylu, který se v Evropě jen tak nevidí. V jeho dechberoucím parku nás zaujala fontána a tamní obrovské stromy poskytovaly dostatek stínu v horkých letních dnech.

Do Benešova jsme přijeli plní dojmů a na tento výlet nikdy nezapomeneme.

Tereza Čechová a Alisha Cifrová, 8.A