Nadační fond „Kde domov můj“ podporuje naši školu Karlov v celoročním projektu „Netradičně na tradice“.

Klademe si za cíl seznámit žáky zábavnou formou s tradicemi našich předků. Tentokrát jsme se do časů minulých pokusili i přesunout.

Celý 1.stupeň se vrátil v čase a seznámil se na vlastní kůži s dobou a především školou za časů jejich praprababiček. Děti se převlékly, maminky jim namazaly chleba s máslem a zabalily do ubrousku, ve škole žáci poslouchali výklad svých učitelů s rukama za zády, učili se, psali krasopisem a zároveň zvládli pracovní činnosti v té době velmi hodnocené. Hrabali listí, pracovali v dílnách se dřevem, pekli bramborové placky s povidly podle receptů našich babiček, učili se o vzniku naší vlajky, hymny, připomněli si vznik Československa a tedy důvod, proč jsme vlastně 28. října všichni doma. Na závěr jsme si všichni před školou zazpívali Písničku českou s doprovodem harmoniky. Protože jsme si o všem jen nepovídali, ale zažívali jsme to na vlastní kůži, doufáme, že se to dětem trochu více pod kůži dostalo.