Halloweenský den a večer

Ve čtvrtek 31. 10. 2019 se u nás na Karlově soutěžilo o nejlepší vyřezanou dýni a večer prošel městem lampionový průvod

Západem slunce 31.října začíná a východem slunce 1.listopadu končí nejoblíbenější svátek dětí v USA a Velké Británie - Halloween. A i když nepatří mezi naše tradiční svátky, Karlováci si ten letošní přeci jen zkusili, užili a to hned několikrát.

Během dopoledne jsme uspořádali již tradiční výstavu dýní v prostranství před školou, kde pak učitelé hodnotili a vybírali nejkrásněji vydlabanou dýni. K hlasování se přidali i náhodní kolemjdoucí. Krátce před polednem došlo k vyhlášení vítězů, ale i k ocenění všech účastníků soutěže.

V 17 hodin jsme se sešli před školou, abychom společně vystavené dýně rozsvítili. Následoval společný lampionový průvod městem zakončený opět před naší školou. Všichni Karlováci, zvláště pak žáci 5.B, kteří celou letošní akci zorganizovali, byli velmi mile překvapeni velkou účastí a nadšením všech zúčastněných. Tímto jim velice děkujeme!