Třeťáci a páťáci z Karlova na Škole v přírodě

V pondělí 10. června 2024 odjeli naši žáci třetích a pátých tříd se svými učiteli na školu v přírodě.

Po celkem poklidné cestě  se vylodili v rekreačním středisku Lites  na okraji Českého ráje.  Po zabydlení a prvním obědě si děti převzali instruktoři z agentury Flashtones, která pro ně zajišťovala po celou dobu odpolední a večerní program, nazvaný V týmu. Během celého týdne  probíhaly v dopoledních hodinách a večerních hodinách aktivity, připravené našimi pedagogy – výtvarné dílny, netradiční olympiáda, psaní deníčků a společně i pohledů rodičům, poznávání okolí v rámci orientačního běhu, soutěže v různých dovednostech - Karlov má talent a aplikování školních vědomostí v různých hrách. Program V týmu byl zaměřen na stmelovací a sebepoznávací aktivity a na environmentalistiku – pozorování a zkoumání přírody. Středa proběhla ve znamení celodenního pěšího výletu. Během něj jsme prošli několika malebnými vesničkami Českého ráje, poznali krásnou zříceninu Zásadka, ke které jsme se dostali po české části Svatojakubské stezky, která vedla podél říčky Mohelnice. Během cesty dětem instruktoři nafotili krásné snímky jako vzpomínku na školu v přírodě. A to nejlepší přišlo nakonec – děti zvládly krásných 15 kilometrů. Počasí nám po celou dobu přálo a tak jsme si všichni letošní Školu v přírodě pořádně užili.