Jarmark pro Ukrajinu - Karlov není lhostejný.

Ve dnech 16. až 18. 3. se konal ve škole jarmark, jenž vynesl 37100 Kč. Výtěžek pošleme přes charitativní organizace. Děkujeme.

Aktivní připojení žáků a rodičů k podnětu vyučujících ZŠ Na Karlově, kterým není lhostejný osud občanů Ukrajiny napadených válečnou mašinerií Ruska.
Po zahájení válečných operací a příchodu uprchlíků z válečné zóny se projevila solidarita všech zúčastněných, kteří se byli velmi rychle schopni dohodnout a připravit akce na pomoc strádajícím válečným konfliktem. Zásadní akcí, která proběhla na půdě školy, byl „Jarmark pro Ukrajinu“.
Společenstvo žáků, rodičů a vyučujících spojilo síly a nadšení k uskutečnění nabídky a prodeje věcí, které uvolnili pro prodej a následný nákup. Sešlo se nám ve škole oblečení, hračky, knížky, společenské hry, sportovní potřeby i napečené koláče a tyto věci si poté naše společenstvo odkoupilo. Šlo vlastně o jedinečný druh charitativního obchodu, jehož výtěžek bude nasměrován ukrajinským uprchlíkům skrze důvěryhodné charitativní organizace. Je nám ctí a máme velkou radost,
že tato akce vynesla úctyhodnou částku 37 100.-Kč a rádi bychom poděkovali organizátorům, prodávajícím i nakupujícím účastníkům za podporu a finanční přispění lidem, kteří to opravdu potřebují. Jsme potěšeni zjištěním, že se mezi námi najde spousta lidí, kteří se v takto vyhrocených situacích dokáží angažovat, zapojit a pomoci potřebným.