Zápisy do 1. tříd

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021.

Zápis do 1. tříd proběhne na naší škole v době od 14. 4. 2020 do 30. 4. 2020 od 7.30 do 12.00 hodin. BEZ OSOBNÍ ÚČASTI DĚTÍ

Zákonný zástupce žáka vyplní přihlášku k zápisu, zápisový list a informovaný souhlas -  ke stažení na konci tohoto textu

Přihlášku a zápisový list je nutné v daném období doručit škole jedním z následujících způsobů:

• Datovou schránkou – datová schránka školy: gstmbej
  • E mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý email!)
  • Poštou – adresa : ZŠ a MŠ Benešov, Na Karlově 372, 256 01 Benešov, obálka bude označena slovem ZÁPIS
  • Osobně – proti podpisu v úředních hodinách kanceláře od 14. 4. do 30.4.2020, po pá od 7,30 do 12,00 hodin

Pokud bude zákonný zástupce žáka požadovat odklad školní docházky :

• Vyplní a pošle i žádost o odklad školní docházky ( také bude ke stažení na webových stránkách školy)
  • Pokud má zákonný zástupce doporučení k odkladu z PPP, přiloží rovněž k žádosti.
  • Pokud vyšetření dosud neproběhlo, bude zákonný zástupce vyzván, aby doplnil co nejdříve, správní řízení o přijetí dítěte bude pozastaveno
  • Zároveň je potřebné i doporučení dětského lékaře k odkladu školní docházky

Současně s dokumenty k zápisu je potřeba, v případě, že budete chtít dítě zařadit do školní družiny, vyplnit a poslat i přihlášku do školní družiny. Zákonní zástupci vyplňují pouze zeleně označené údaje.

Vzhledem k přijatým opatřením žádáme zákonné zástupce, aby osobní podání volili pouze v tom případě, že jiný způsob zvolit nemohou. V uvedeném termínu zápisu bude možné žádost osobně podat v budově školy v době od 7.30 do 12.00 hodin.

Zastupuje-li dítě jiná osoba než jeho zákonný zástupce, je zároveň podstatné, aby doložila své oprávnění dítě zastupovat.